Konopie indyjskie z napędem kryptograficznym, Bitcoin Zakupy na Trezor + Więcej informacji

Pobierz swój codzienny, bite-size trawienie kryptoasset i blockchain związanych z wiadomości – badając historie lecące pod radarem dzisiejszych krypto wiadomości.

Wiadomości o tokenizacji
Amerykańska firma Ceres ubiega się o zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na sprzedaż żetonu, który reprezentuje udział w kapitale spółki, a także monet, które zostałyby wykorzystane do transakcji w jej sieci płatniczej. Po złożeniu wniosku do SEC, Ceres planuje sprzedać żetony o wartości do 30 mln USD i 20 mln USD w monetach. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, Ceres chce zbudować sieć transakcji „seed to sale“ w łańcuchu blokowym dla marihuany, wykorzystując swój stabilny bilon wspierany przez USD. (Dowiedz się więcej: Czy przemysł marihuany naprawdę wykorzystuje Crypto?)

Portfel sprzętowy Trezor zintegrował holenderskiego brokera kryptograficznego BTC Direct z funkcją kupna. Zgodnie z zapowiedzią, to partnerstwo pozwala europejskim użytkownikom na zakup Bitcoin Code (BTC) i niektórych altcoinów bezpośrednio z ich portfela Trezor za pomocą karty kredytowej lub debetowej, Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (SEPA) przelew bankowy, lub lokalnych metod płatności, które są dostępne dla niektórych krajów.

Rosyjska Rada Sędziów skorzystała z blokowej platformy głosowania zasilanej technologią, donosi dziennik prawniczy Rapsi. Rada skorzystała z rozwiązania opracowanego przez firmę programistyczną Kaspersky Lab, które zostało wdrożone podczas wideokonferencji, której przewodniczył Przewodniczący Rosyjskiego Sądu Najwyższego Wiaczesław Lebiediew.

Globalny przemysł półprzewodnikowy chce wykorzystać blokową platformę do walki z fałszerstwami, donosi Nikkei. Media informują, że SEMI (dawniej Semiconductor Equipment and Materials International), organizacja zrzeszająca około 900 producentów układów scalonych, ma nadzieję zacząć korzystać z tej platformy już w przyszłym roku, ale nie później niż w 2022 roku.

Według agencji rządowej, nowa południowokoreańska blokowa platforma ID, która ma zostać wdrożona w wielu nowych sektorach. Per Daily, państwowa Korea Internet & Security Agency chce korzystać z platformy – obecnie współtworzonej przez agencję i niektóre z największych firm w kraju – w inicjatywach związanych z głosowaniem online i branżą energii odnawialnej.

Orchidea, rynek przepustowości peer-to-peer, powiedział, że uruchomił aplikację Orchidea VPN w Apple App Store. Aplikacja ta pozwoli użytkownikom na zakup przepustowości od dostawców VPN w Sieci Orchidei zasilanej kryptokurrency.
Południowokoreańskie Zgromadzenie Narodowe ma być gospodarzem seminarium na temat tego, jak zwiększyć przejrzystość transakcji w kryptokur walucie, informuje Kukto Ilbo. Seminarium poprowadzi deputowany Partii Demokratycznej Lee Soo-jin, a udział w nim wezmą czołowi szefowie branży blockchain.
Argentyńskie kryptoreportaże znów gwałtownie rosną, w przeliczeniu na kryptonoticias. Wiadomości mówią, że LocalBitcoins i Paxful widzą wzrost wolumenu handlu w kraju, podczas gdy giełda SatoshiTango mówi, że transakcje wzrosły o 500% „w ostatnich tygodniach“.

Wiadomości inwestycyjne

HOPR, firma Web3 zajmująca się ochroną prywatności danych i kryptonimem Binance ogłosiła dziś, że Binance Labs prowadzi strategiczną rundę inwestycyjną o wartości 1 mln USD dla HOPR przed sprzedażą żetonów. Inni inwestorzy to Focus Labs, Spark Digital Capital, Caballeros Capital i Synaitken.

Firma Coinbase ogłosiła, że Paul Grewal dołącza do giełdy jako jej główny prawnik, pochodzący z Facebooka, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i zastępcy głównego radcy prawnego. Wcześniej, Grewal był amerykańskim sędzią sądowym dla Północnego Okręgu Kalifornii przez ponad pięć lat, powiedział ogłoszenie. Będzie on nadzorował wszystkie funkcje prawne globalnego biznesu Coinbase i będzie zarządzał rozwojem ich zespołu prawnego. (Dowiedz się więcej: Coinbase przygotowuje się do notowań giełdowych – raport)